Vánoční balíček 2018

Vánoční balíček 2018

Na Vánoční balíčky se letos těší 414 chudých dětí z Ukrajiny.

Chaloupka, ve které žijí dvě cizí rodiny. Nevede k ní silnice, cesta je bahnitá, plná děr. V ukrajinském Lopatynu takhle bydlí desetiletý Roman. Chlapec má Downův syndrom, rodina je chudá, loni neměla doma ani vánoční stromeček. O to víc chlapci udělal radost Vánoční balíček. Čeští dárci mu poslali sportovní bundu, papírové skládačky, hakisak a fotbalový míč. Arcidiecézní Charita Olomouc dopravuje dárky na Ukrajinu každý rok, letos má na seznamu 414 potřebných dětí, které zájemci z ČR mohou obdarovat. Je to o 73 dětí víc než loni...

Charita začala rozdávat dárky ukrajinským dětem před zhruba deseti lety. Poprvé dostali pár balíčků chlapci v dětském domově v Bortnykách. Tam se vydají Chariťáci i letos. „Dále zamíříme za dětmi, které jsou zařazeny do fondu Děti v nouzi v Lopatynu a za dětmi ze sociálně slabých rodin, o které se starají Charity Kolomyja a Ternopil. Některé z těchto rodin poznamenal válečný konflikt na východě země,“ přibližuje za Arcidiecézní charitu Olomouc Anna Borková.

Lidé, kteří se chtějí do akce Vánoční balíček zapojit, si mohou vybrat konkrétní dítě po domluvě s Charitami v Arcidiecézi olomoucké (Olomoucký kraj a část Pardubického, Zlínského a Jihomoravského kraje). Bližší informace najdou na webu www.acho.charita.cz. Konkrétní dítě si vyberou v databázi http://www.darky.jsemvidet.eu/, kde se dozví, kolik je mu let a jakou velikost oblečení a obuvi má. „Dárci mohou poslat vše, co udělá dětem radost, kromě cukrovinek a potravin, které v balíčku být nesmí. Balíček pro jedno dítě by měl obsahovat pouze nové věci, a to v hodnotě kolem 1 000 korun. Hmotnost zásilky by neměla přesáhnout 4 kilogramy,“ pokračuje Anna Borková. Ti, kteří se nedostanou k internetu nebo do nejbližší Charity, se mohou na detaily dotázat i po telefonu na čísle: 581 115 218.

Dárci balíčky odešlou nebo dopraví na nejbližší Charitu nejpozději do 4. prosince. Během ledna pak pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc osobně rozdají dárky dětem na Ukrajině.

Balíčky putují do dětských domovů, sirotčinců a také do sociálně slabých rodin v Bortnykách, Kolomyji, Ternopilu a Lopatyn.

Snímky z loňského předávání dárků zhlédnete ve FOTOGALERII.

Karolína Opatřilová, ACHO

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Charita Slavičín
Komenského 115 763 21Slavičín
tel: 571 112 200,
mob: 739 344 107
email: info@slavicin.charita.cz

Kontakty

 

TKS 2019

Náš výtěžek
570 608 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

Výtěžek za Charitu Slavičín

TKS 2019. Všem dárcům i koledníkům moc děkujeme!

 

Sociální služby poskytujeme také díky podpoře Zlínského kraje z programu "Zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro rok 2018"